| gabipele a întrebat:

Laptele imi provoaca vanturi, ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| MikyMi a răspuns:

Nu mai consuma o vreme lapte.cred ca te va ajuta asta.

| Alien a răspuns:

Ce lapte bei tu?
Laptele de vaca contine 3, 5% grăsime, 8, 5% solide din lapte(ex 3% proteine) şi 88% apă dat fiind e imosibil sa-ti creeze gaze! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lollaughingpai nu bea inainte sa mergi undeva :-slaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ai o mica colita. Incearca sa consumi lapte sub alta forma: iaurt, sana, lapte batut, si nu vei mai avea probleme. Nutritionistii spun ca laptele se consuma de sugari si nu de catre adulti, ma refer la aportul nutritional si nu altceva.