| Teodor168 a întrebat:

Laptele si zaharul de ce provoacă coșuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cosurile sunt o normalitate la puberate si sunt ceva genetic

| peperonies a răspuns:

E destul de complicat raspunsul si nu se stie exact exact cum si de ce se formeaza acneea dar cred ca suntem cu totii de acord ca zaharul nu e bun pentru organism. laptele contine zahar(lactoza) si de asta are aceleasi efecte pe care le are si zaharul.

Răspuns utilizator avertizat