| Dimineata a întrebat:

E adevarat ca semintele de floarea soarelui provoaca cosuri? Argumentati.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MrAngelus a răspuns:

Nu gasesc nimic pe net despre cosuri de la semintele de floarea-soarelui.

Dimpotriva, Semintele de floarea soarelui sunt o importanta sursa de vitamina E, B1, B5, magneziu, seleniu si fosfor. Pentru efectul lor imediat, specialistii americani le considera un adevarat izvor de sanatate.http://www.ziare.com/......ate-865841

Atentie: trebuie sa ne obisnuim sa renuntam la semintele prajite si sa le mancam doar crude, deoarece prin prajire se pierd multe din calitatile nutritive si in schimb se formeaza substante toxice.http://www.avantaje.ro/......ie-1435814

3 răspunsuri:
| thalyslly a răspuns:

Da printre alte alimente,, grase""
gandeste-te din ce se face uleiul? este recomandat sa nu mananci gras, ciocolata si sucuri acidulate daca vrei sa scapi de cosuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ete fas mananc si catre 5 pachete pe noapte cand stau afara cu fetele i n-am nici pe dr*cu

| DrAgoGiO a răspuns:

NU! lol eu am mancat toata vara in prostie si nu am avut nimic