| anonim_4396 a întrebat:

Leucemia e contagioasa ...adica se da? Si daca da prin ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| jadir a răspuns:

Nu este contagioasa si leucemia este o forma de cancer al sangelui o anemie foarte avansata si nu se transmite prin nici o cale.Chiar daca iei contact direct rana sangele bolnavului, contact sexual leucemia nu se transmite.

6 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Leucemia nu este o boala contagioasa. Puteti citi mai multe detalii despre leucemie aici: http://www.i-medic.ro/boli/leucemia-mieloida-acuta-la-copil

| jadir a răspuns:

Ma TaZManik chiar nu intelegi ca nu se da nu se ia nu este contagioasa, intelege ca nu se da nu se ia.

| DعeutZa a răspuns:

Din cate stiu eu nu e contagioasathinking

| BlueByMe a răspuns:

Leucemia e contagioasa doar prin sange sau e posibil sa ai leucemie daca cineva din familia ta a avut

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se da.

| TaZManik a răspuns:

Prin ce se da?