| Gabriela8766 a întrebat:

Lipsa poftei de mancare? Pot sa stau zile întregi sa nu mananc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Viata sanatoasa, cu multa miscare fizica si alimentatie sanatoasa.

| AvalohAlyn a răspuns:

Ia un complex bun de vitamine B.Ar trebui sa îți dea pofta mare de mâncare mai ales dacă sunt în doze mai mari de asta zic un supliment de B-uri de calitate cum ar fi Stress Management B Complex de la Calivita sau Mega B Complex tot de la Calivita sau complexul de vitamine B de la Secom (oricum excesul de B-uri se elimina prin urina).
Sau poți încerca și Vitamax, Supradyn, Centrum.
Dar sa nu ai alte probleme de sănătate căci nu e normal sa nu îți fie foame deloc și sa nu ai pofta de mâncare deci mai bine te-ai duce la medicul de familie sa ii spui problema și vezi ce spune, probabil o sa îți dea niște analize de făcut.

| darrio2007 a răspuns:

Ce consumi altceva?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stim cauzele de ce nu mergi la medicul de familile sa i ceri trimitere la analize de sange, ce varsta ai? Trebuie sa faci analize de sange endoscopie si ecografie pentru a depista clar cauzele.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ar strica un set de analize.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă poți, stai.

| dullcat a răspuns:

Nu prea e ok.Ar trebui sa iti fie foame dupa o zi intreaga.Mergi sa-ti faci seturile obisnuite de analize.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu într-o zi nu am mâncat trei zile.

| Sistemulxxl a răspuns:

Gabriela daca eram mai tanar te luam de sotie. Esti tare economica.

| Smmo a răspuns:

Vara e normal sa nu prea ai pofta de mancare, dar nici asa cu zilele. Probabil te-ai anemiat, daca nu ai mancat bine si ai avut si ciclu. Mai sunt si unele bauturi care taie pofta de mancare, tigarile, unele medicamente, de ex anticonceptionalele. Stressul tot asa, te face sa uiti sa mai si ai grija de alimentatie.

Bea niste ceai verde/negru care da pofta de mancare, ia niste multivitamine cu multiminerale ca sa isi revina corpul (nu lua cand esti la ciclu, doar inainte sau dupa). Daca iti este tot asa, mergi la medic.