| MaxX_7703 a întrebat:

Luni, m.am operat de unghii incarnate a 2-a oara (prima oara nu a avut nici un rezultat), acum as vrea sa nu se mai ajunga si la a 3-a operatie deoarece primele doua au fost foarte foarte foarte dureroase (am avut mult puroi, iar anestezia nu a avut aproape nici un rezultat).
Intrebarea mea este : Cei care ati fost operati de unghii incarnate, cum v-ati vindecat repede? ( ce tratamente ati urmat, cu ce v-ati spalat la unghii, etc ) astept cat mai multe raspunsuri happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Curăţă zona afectată cu betadină, pansament steril uscat aplicat pe plagă.
Când tai unghiile instrumentul care îl foloseşti trebuie curăţat cu spirt de 70 de grade şi după aplici un antiseptic pe unghii pentru a preveni infectarea.
Pa, pa.