| meedanyy a întrebat:

Prima oara de mestruatie a fost 19.09.2009.
A doua oara de mestruatie a fost 30.01.2010
A treia oara de mestruatie a fost 03.03.2010
A patra oara de mestruatie a fost 06.04.2010
si dupa aia dupa trei luni...mrg ce vreau sa zic e ca de cateva luni aproape mi sa reglat dar acum a venit cu 2 zile inainte si curge preaaa muult. Mentionez sunt virgina. Nu am avut nici un contact sexual.

Si mai am o problema in aprilie m.am operat de apndicita si de atunci m.am ingrasat mult si mi.au crescut mut sani...

Poate fii o boala sau ce se intampla?

Funda:dsad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mihaela_6858 a răspuns:

Eu am auzit ca de la apendicita te ingrasi putin si cand iti vine menstruatie pentru prima oara cresti in inaltime, corpul ti sa deformat(soldurile in mod special) ti se dezvolta sanii, transpiri mai mult, ti se ingrasa parul si iti mai apar cosuri. si asa nu iti face griji:*

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este o boala. In primii doi ani menstrele pot fi neregulate, mai abundente, fara ca asta sa fie un semnal ed alarma sau un pericol. Stai linistita si daca pana in primvara menstrele nu se regleaza cat de cat, vei merge atunci la medic

| Xlove64 a răspuns:

WOOT!
Nu te mai panica.nu e nimic grav
Asa se intampla.
Si sa stii ca inca.nu ti s`a reglat definitiv. poate sa te mai intarzie sau sa vina mai devreme
Nu e nimic grav!

| RoboBaby a răspuns:

Stai linistita. boala ta, ca a tuturor e pubertatea.

| meedanyy explică:

Si prima data cand mi.a venit mi.a venit mult si am fost la doctot si mie dat niste pastile si timp pe 3 luni nu mi.a venit.

Si...

@taaavy: nu am avut contact sexualwinking (amm doar 14 ani jumhee hee

| kathgilbert a răspuns:

Nu te ingrojora prea tare. Nici mie nu mi-a venit regulat pana mai acum(am 17 ani). Dar daca iti vine mult, du-te la medic. Probabil iti va da anticonceptionale, dar du-te sa vada el despre ce e vorba.

| taaavy a răspuns:

Sincer daca iti cresc sanii inseamna ca ai avut contact sexual thinking Acum nu stiu sigurwinkingMai bine vorbeste cu un parinte :d(De preferat mama ta ) si vezi si uh happy