| Cristi_6252 a întrebat:

M-a intepat un purice.Se intampla ceva?
Mentionez ca era o insecta mica aproape microscopica dabea o vedeai si sarea

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu patesti nimic.

Abh
| Abh a răspuns:

Nu o ti se intample nimic in afara de faptul ca o sa te manance piscatura.

| T30D0RA a răspuns:

Ai purici!:O

| OanaPissy a răspuns:

Daca te-a muscat un puricel atunci muscatura va fi daca imi aduc eu bine aminte putin mai mare decat cea de la tantar.

| dhraqull a răspuns:

Pai poate, daca s-a hranit pe un alt om care are o boala transmisibila prin sange e posibil sa o iei.Altfel nu cred ca are nimic.
PS: cum de te-a muscat un purice, ai caine?

| Miяu a răspuns:

E si el o vietate!
O mica bubita, atata tot!

"Succesuri" laughing

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se intampla nimic, doar sa nu fii alergic ca atunci ti se va inrosi si umfla pielea, formand o bubita. Da acea insecta mica microscopica care dabea ovedeai si sarea se numeste puric.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu uita sa dai cu spirt in zona respectiva, sa dezinfectezi. Sanatate!

| cerculetezburatoare a răspuns:

laughing Puricele e mic, mic, mic.
Asta e! O sa faci o mica bubita! big grin
Asigura-te ca o sa scapi de el pentru ca o sa te tot intepe laughing