| SaveTheNature a întrebat:

M-a luat GRIPA. Ce sa fac?
Ma dor toti muschii si oasele
Ma simt molesit
Stranut intruna
Ma ustura in gat
Si tot gatul produce un lichid vascos neincetat, ma innec de atat vascozitate in gat.
Mi-e si greata.
Ce sa fac?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| 9988 a răspuns:

Ar fi bine sa apelezi la un medic!

| 220V a răspuns:

Roaga-te la doamne doamne sa vedem daca te vindeca. Glumeam, nu o sa primesti nici un ajutor divin, sa lasam chestiile religioase deoparte. La mine raceala si gripa sunt tratate cu lamaie, mananca o lamaie sau 2 asa si o sa simti o stare de mai bine. Eu am mancat o data 2 lamai una dupa alta si dimineata aproape ca nu mai aveam nimic, deci mananca 2 lamai, stai in pat si transpira cat de multi poti si bea ceaiuri fierbinti ca sa poti transpira mai usor. Crede-ma, daca faci toate astea o sa-ti fie mult mai bine, la mine a mers, o sa functioneze si la tine, o sa vezi

| exit93150 a răspuns:

Poti sa iei un fervex, ceai, multa lamaie si stai la caldura. iti doresc insanatosire grabnicawinking