| Jameson a întrebat:

M-a prins o raceala ce medicamente sau ceaiuri imi recomandati sa iau.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ღmarynaღ a răspuns:

Eu stiu de teraflu,coldrex maxgrip lemon, fervex, nurofen raceala si gripa si paracetamol, citeste prospectul si intreaba farmacista la cumparare care e mai bun eu m-asi bizui pe nurofen si coldrex happy

5 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Este foarte eficient fervex.Mie intotdeauna imi face bine, daca iau inca de la inceput.Sanatate!

| Arthur a răspuns:

Ceai de pălincă cu piper sau ceai de vin cu scorţişoară şi cuişoare. Asta dacă vârsta permite. Efect garantat experimentat pe propria piele, fără contraindicaţii şi efecte secundare.

| ღRαmøOoღ a răspuns:

Pai thinking Depinde cat de racit esti. Ceaiuri sa bei inncontinu [ bine nici nu exagera foarte mult, pauza de jum de ora sau chiar o ora dupa care din nou ceai ]. Pentru gat coldrex, fervex din astea. Farmacista iti va spune cu siguranta ce sa iei. Siropuri si zic eu frectii cu spirt. Eu cand eram mai mica [nu stiu daca a fost in regula sa fac asta ] tata imi dadea o lingura de zahar cu spirt.
Sper sa te insanatosesti cat mai repede posibil! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O cana de vin negru,de tara, fiert, sa te arda pe git.Mult noroc.

| badrian a răspuns:

Ceai de ceapa