| Rb6 a întrebat:

M-am abținut de la urinat 3 ore.Acum ma dor rinichii si vezica.Ce se poate întâmpla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Deocamdata nimic. Evita sa te mai retii.

| Adry05 a răspuns:

Nimic, dar nu e sanatos sa te tii atat, evita cat poti sa te tii

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O să treacă de la sine.

| ziftode a răspuns:

In afara de durerea evidenta

daca o faci des o sa capeti pietre la rinichi, si alea dor de innebunesti, si trebuie sa mergi la doctor sa iti faca ultrasunete ca sa le scoata, si nu, nu conteaza ce varsta ai

| ibaal a răspuns:

Nimic. Data viitoare incearca sa faci la timpwinking

| PringAloe a răspuns:

E posibil ca Vezica sa te doara din cauza cantitatii de urina care era in vezica, si eu am patit cand am fost plecat in alta tara cu masina si nu aveam unde sa urinez a trebuit sa astept pana cand am gasit un loc unde am putut, m-a durut deoarece vezica era sa zic asa plina, rinichii insa nu stiu ce sa iti zic