| cssmirel a întrebat:

m-am dat aseara pe o prostie de carusel care te invartea si te ridica...si mi s-a facut rau, m-am abtinut de 2 ori sa nu vomit pe oameni de suslaughinglaughing si a 3a oara am vomitat. Mi se poate intampla ceva ca m-am abtinut sa nu vomit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Poti face ulcer daca te abtii in mod repetat. Dar avand in vedere ca tot te-ai golit pana la urma, nu se poate intampla nimic rau.

| anamaria91 a răspuns:

Nu ai nimic... atata ca in mod normal, cu cat te abtii mai mult cu atat te chinui tu mai tare.
De exemplu eu, ma abtin tot timpul. Urasc sa vomit! Si inca nu am patit nimic.
Banuiesc ca nu e sanatos, dar nici prea mult rau nu cred ca face. Iar pentru o singura data cum ai patit tu, nu te stresa!

| AdiSR a răspuns:

Mai rău este când te abţii! Bine că te-ai descărcat...Altădată să nu te abţii, când îţi vine... dăi drumul!

| badnews a răspuns:

Pana la urma tot ai vomitat deci nu are ce sa ti se intample, poti sa stai linistit.
Frumos din partea ta ca te-ai gandit la oamenii de langa tine laughing