| lazio9 a întrebat:

M-am apucat de fumat recent am 25 de ani... iar de cand m-am apucat de fumat tenul mi se inroseste urina imi mioase puternic a tigare...de ce? ma intoxic sau? multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faptul ca fumezi e otravire. E posibil sa dezvolti o forma de alergie la una din substantele componente ale tigarii.Nicotina este un alcaloid (substanta organica de origine vegetala toxica, otravitoare). Faptul ca urina iti miroase a tigara e normal, sperma isi va schimba gustul, dintii isi vor schimba culoarea, tenul. Si iti compromiti plamanii!

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Lasa-te de fumat pana nu e prea tarziu. In familia mea, tocmai a fost depistat cineva cu cancer pulmonar.

| cris_2039 a răspuns:

Tenul nu ti se poate inrosi de la fumat, poate ca fumezi 3 pachete pe zi ceea ce inseamna sa mai reduci iar cu urina e normal.Pur si simplu elimini toxinele din organism.