| viatadecacatt a întrebat:

De ce imi vine ameteala cand trag in mine?laughing(M-m apucat recent de fumat)

7 răspunsuri:
| ionika17 a răspuns:

Eu iti spun sa te lasiwinking

| StefanStyle94 a răspuns:

Bunahappy. Ametesti pentru ca corpu' tau nu e inca obisnuit cu fumu ala si nu ai nici tu experienta, probabil ca tragi foarte mult si des. Fa pauze, nu trage in continuu, fum dupa fum si fumeaza slims-uri:Vogue, Nanotek sau Djarum(astea, djarum sunt aromate, f bune da' scumpe). Totusi, te sfatuiesc sa te lasi de fumat, o sa ai numai de pierdut...iti spun asta pentru ca si eu am fumat, bagam si spice'uri si nu mi-a fost deloc bine, am slabit in ultimu' hal.Intr-o zi am avut de facut o alegere:ori baschet ori tigari si spice-uri.Am ales sa ma tin de baschet si nu regret in niciun moment alegerea facuta.Ma dezvolta si imi aduce mult mai multe beneficii decat tigarile si alte rahaturi.La inceput a fost greu pentru ca eram obisnuit sa fumez zilnic, da' cu timpu am reusit sa elimin definitiv fumatu' din activitatile zilnice.Lasa-te acum, pana nu e prea tarziu...probabil ca nu o sa iei in seama ce te sfatuiesc, dar iti spune aceste lucruri o persoana care era sa-si distruga copilaria din cauza asta.Gandeste-te foarte binewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca nu sa obisnuit corpu cu tigara thinking cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru Ca Esti Prea Prost

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai de capu' taurolling on the floor. from julybatting eyelashes)

| Maya_8508 a răspuns:

Pai un timp trebuie s ate obisnuiesti cu ametzelile acestea deoarece va mai dura pana plamani tai se vor obisnui cu tutunulwinking

pana atunci cat timp fumezi sa nu bei bauturi alcoolice ca te ia mai tare de cap... fumezi foarte incet... si ca sa te obisnuiesti mai repede in fiecare zi sa fumezi dar nu foarte multe incepi cate una pe zi ca doar iti ajunge ca nu ai ajuns sa fii dependent/a big grin

| Jack_2798 a răspuns:

Nu mai fuma si ai sa vezi ca nu mai ai nici o ameteala app cati ani ai?