| VanessaPasha a întrebat:

M-am cantarit acum 2 zile si aveam 58 de kilograme. Azi m-am cantarit din nou si am 56. Este normal asa ceva? Mereu patesc asa. Slabesc intr-una fara sa fac nimic. Cum sa imi mentin greutatea adica sa nu mai slabesc asa... dau funda Multumesc :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Greutatea corecta este cea masurata dimineata inainte de a manca si dupa ce ai fost la baie. Daca te masori mai tarziu greutatea va fi mai mare pentru ca mananci si bei si asta se pune la greutate.
Poate te-ai masurat in momente diferite ale zilei.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ultima data cand ai fost la medic? Ai uitat sa-ti iei tratamentul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai,gata! Stati voi acolo in iadul vostru. Sa fiti fericiti!

| Iunix a răspuns:

... pune cântaru într-un loc drept sau mâcar cântărește-te mereu în același loc. Așa și eu, într-o parte a camerei am 80 kg și în alta 76, iar în alta 83. Prin urmare nu cred că e posibil așa ceva, să pierzi 1 kg / zi și mai ales fără să faci nimic. Poate ai mâncat un kg de mâncare și după a doua zi ai scăpat de greutate? sau prima dată te-ai cântărit cu geaca pe tine?

| Deserth a răspuns:

Poate suferi de vreo boala urata

| confiturix a răspuns:

Poate purtai haine mai grele intr-o zi si diferenta era de fapt minimala;
poate te-ai cantarit seara apoi dimineata, trebuie sa te obisnuiesti sa te cantaresti dimineata (dimineata ai greutatea care NU FLUCTUEAZA)