| jon22 a întrebat:

M-am lovit din greseala de un perete chiar in varful capului.Mi-a iesit un cucui nu mare.Nu a sangerat zona dar ma doare putin chiar locul respectiv.In restul nu am alte simptome.Este periculos acel cucui?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gabilitu a răspuns:

Nu, nu ar prezenta un pericol prea mare. Trebuie folosite comprese cu apa rece si sterilizata zona respectiva

1 răspuns:
| XperioN a răspuns:

Stai linistit, nu mori! Doar pune comprese cu apa rece/gheata si sterilizeaza-ti capatana si asteapta. big grin