| Parvu_Gaby_1978 a întrebat:

M-am lovit la fotbal si m-i s-a umflat genunchiul. Dupa 3 zile pot sa calc in el dar s-a ingalbenit lovitura, trece deoarece inainte nici nu puteam sa-l pun jos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

N-ai spus intrebarea dar o banuiesc. Intr-o saptamana o sa-ti treaca. Iar in doua saptamani nu se mai vede nimic. Toti copii s-au lovit in copilarie. Nu-i bai.

| justfreelove a răspuns:

Sau ai putea sa te duci la medicul de familie care o sa te trimita la radiologie pentru ca, chiar si atunci cand calci stramb si ti se luxeaza piciorul, te invinetesti dar nu se ingalbeneste. Este posibil ca tu sa iti fi dizlocat un os care acum a inceput sa se sudeze la loc (sunt sanse sa se sudeze gresit) si mai bine te duci la medic sa stii sigur decat sa mergi shontac shontac toata viata.

| RaraSeeDY a răspuns:

SaluParvu!
Pai ori ce lovitura pe os, se va umfla. Este firesc ca dupa lovitura sa fie umflat ..Chiar pana la o saptamana!
Din ingalbenitul acela, se va face vanat! In maxim o saptamana va fi doar vanat si durerea nu o vei mai simtiwinking
Mult succes in continuare si fi atent de acum!