| JusticeForCraiova a întrebat:

Acu 3 zile m-a impins un coleg la scoala intr-un calorifer si m-am lovit foarte tare pe moment era o durere ingrozitoare dar peste 2 3 minute am inceput sami revin dar cand au trecut 2 ore genunchiul meu s-a umflat cat pumnu si nu puteam sa indoi picioru deloc de mers puteam sa merg dar mergeam cu el tarasi... genunchiul ma doare si acuma si mai e putin umflat, ce pot sa fac? piciorul nu e rupt, daca era rupt nu puteam sal indoi mai deloc... precizez ca m-am dat cu diclofenac ( un gel de dureri )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Cronki a răspuns:

Era bine sa fi mers la urgenta! Genunchiul este cea mai complexa articulatie a corpului. Lezarea oricarei parti a genunchiului poate determina acumularea dureroasa de lichid sinovial. Lichidul simovial poate contine substante iritante, bacterii sau sange. Cred ca ai nevoie de un bandaj elastic, daca nu chiar mai mult de atat! Daca problema a ajuns sa te ingrijoreze atunci ceva e, mai bine mergi sa te vada un medic!

| Doctorfishadi a răspuns:

Pai daca nu este vanat ci doar umflat pune gheata ca este o contuzie!

| Tinnutsa a răspuns:

Nimic gav, o sa-ti treaca