| tracky a întrebat:

M-am taiat adanc la rana. Am fost cusut ( 4 copci inauntru si 4 deasupra ). Mi s-a zis sa stau 12 zile in repaus si apoi sa merg sa-mi scoata firele.Problema este ca deja a trecut o saptamana si nu pot sa pun piciorul in pamant deoarece ma doare muschiul gambei f rau. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| annda a răspuns:

Stai astepti pana te duci sa scoti firele si apoi sa incerci sa faci miscare. Nu fa prostii de astea ca nici eu nu m-am putut stapanii sa stau cat trebuia si acum suport consecintele. big grin

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te duci inapoi la medic urgent, sa nu ai cumva o infectie. Durerea ar trebui sa scada de la o zi la alta, daca nu se intampla asa, inseamna ca ceva nu e in regula.

| eni a răspuns:

Dupa ce o sa-ti scoata firele sa mergi la kineoterapie.Acolo se fac exercitii de recuperare. Ei stiu mai bine ce exercitii i-ti sunt benefice.Pa si multa sanatate!

| oana_1897 a răspuns:

Dupa o interventie chirurgicala este normal sa ai dureri si trebuie sa fii caonstient ca nu ai sa mai fii ca inainte...trebuie sa ai rabdare si sa incepi cu cateva exercitii usoare iar pe masura ce trece timpul sa incerci ceva mai tonic dar nu exagera!