| lorenmorgan a întrebat:

saptamana trecuta am fost la spitalul de urgenta fiind ca am calcat intr-o stecla,si atuci medicul mi-a pus anestezie si mi-a prelucrat rana,el m-a transferat la puntul medical la pansamente si la momedul dat se ocupa alt medic de mine, nu sitiu precis dar primul medic mi-a spus ca mi-a introdus ceva in rana ca sa nu sa se porneasca si o intreb pe sora medicala daca am ceva inauntru si ia imi spune ca nu-i nimic, nu stiu ce sa fac merg bine dar cind ma ating de rana ma doare tare sint ca para ar fi ceva inauntru, sau poate am durei fiind ca medicu m-a taiat si mi-a prelucrat rana?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| MgdDroopy a răspuns:

Presupus ca ti-a pus o substanță dezinfectantă. Nu ceva fizic.
Oricum trebuie schimbat pansamentul in fiecare zi. Asa ca ai ocazia să te uiti acolo.
Sper ca l-ai schimbat de atunci.
Daca nu, atunci ti-ai raspuns la intrebare

| lorenmorgan explică (pentru MgdDroopy):

Cu 4 ani in urma mi-a intrat in picior jumatate de ac de cusut am fost la urgenta si mi l-a scos foarte greu, ma ducea la pansamente si in rana imi punea de fiecare data o bucata de elastic pentru a scoate puroiul, ma tem ca sa su am si acum asa ceva in rana.

| MgdDroopy a răspuns (pentru lorenmorgan):

Iti punea o mica drena. dar ti-ar fi zis daca era asa. Pentru ca necesita ingrijiri speciale. Si era la vedere.
Ingrijeste locul. In fiecare zi pune Baneocin Pulbere cutanata. Il folosesc si eu. E cel mai bun. Mi-a fost recomandat de medic pentru operatie.

| saftaiiustin a răspuns:

Esti sigura ca nu ti-a pus ceva gen o crema cicatrizanta? Si eu am avut o lovitura la picior si mi-a pus un fel de lichid. Primele zile a mers bine, rana disparea. Dar intr-o zi i-a cazut putin pe alaturi si a sters, iar a doua zi unde a cazut lichid din ala, pielea era arsa...
Si ma gandesc ca de asta ai si tu dureri