| anonim_4396 a întrebat:

M-am trezit cu dureri de cap. Am avut arsuri stomacale de dimineata, iar acum am simtit un fel de arsura direct in piept, nu am simtit cum vine din stomac. Am momente cand tusesc foarte des cand trag aer in piept si mai am uneori durere prin zona toracica. Poate fi problema de la inima când in vedere ca am facut ecograf + ekg acum 3 saptamani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Buna! De la inimă nu cred că este însă de la fiere sau un reflux gastro-intestinal, da. Ar fi bine să încerci pentru câteva zile Hepatobil sau Colebil 2 pe zi cu jumate de ora înainte de masă. Dacă nu trece cere-i medicului de familie un protector gastric (Omeprazol sau Pantoprazol) dimineața timp de o lună, pe stomacul gol cu puțină apă călduță. Numai bine! P.S. Nu ne-ai zis nimic de rezultatul de la EKG!

| Aaaafhshabgy a răspuns (pentru Caro34):

Ambele au ieșit normale

| Caro34 a răspuns (pentru Aaaafhshabgy):

Am bănuit și de aceea ți-am indicat cele de mai sus! Ai grijă de tine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Controloc

| natur a răspuns:

Probabil ai reflux gastroesofagian. Vezi si aici: https://www.bioplant.com.ro/blog/sanatate/reflux-gastroesofagian