| Onisim13 a întrebat:

Sunt racit de vreo 2 saptamani si nu am dat importanta si de vreo 2 zile acuz dureri in zona toracica (plamani) doar cand tusesc sau trag aer mult? Imi poate spune cineva de la ce poate fi? Ma cam ingrijorez.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Durere a muschilor intercostali! O frecţie cu spirt sau diferite unguiente de la farmacie.Multă sănătate!

7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Poate fi o nevralgie intercostala din cauza tusei dar poate fi si o pneumonie, din cauza racelii netratata corespunzator. Du-te la medicul de familie pentru un consult.

| Raniia a răspuns:

Poate sa fie o bronsita acuta si netratata corect duce la complicatii.Trebuie sa te consulte un medic pentru confirmarea unui diagnostic si tratamentul necesar.Ai grija de sanatatea ta!

| aleCsandrra a răspuns:

Poate ai facut o infectie pulmonara, sfatul meu este sa te duci la medicul de familie sa te consulte pentru ca nu e de joaca cu aceste lucruri. Insanatosire grabnica!

| SimonaQs a răspuns:

Ar trebui sa consulti un medic cat mai curand...Nu prea stiu ce sa zic din ce cauza ai dureri in cauza toracica.Eu te sfatuiesc sa consulti un medic si sa iti explice el ce ai ca sa ni iti mai faci asa multe griji. poate iti da vreun tratament ceva...

| Un1kuL a răspuns:

E de la raceala.fa o vizita la medic ca e posibil da faci bronsita sau sa patesti altele.

| JohnSimon1983 a răspuns:

Salut.

Asta se numeste pneumonie sau inceput de pneumonie. Du-te la medicul de familie cat mai repede. Iti recomand sa accesezi si lumeaplantelor.info si vei gasi niste sfaturi practice si chiar raspunsuri cum sa ai o viata sanatoasa si un organism rezistent. Sper sa-ti fie cu folos.

| Rby_Stefan_1991 a răspuns:

Pai s-ar putea sa ai pneumonie, du-te la doctor si spune-i sa te consulte. Oricum stai linistit, nu e ceva grav.