| Karina17K a întrebat:

M-am trezit la 10 si ceva cu o stare de amețeală și simțeam cum camera se învârte cu mine. Am mers sa mananc ceva, dar n-am putut mânca mai mult de un ou si jumatate de rosie. Când m-am intins in pat, a apărut aceeasi stare proasta ca cea cu care m-am trezit. Mă simt moleșită. De la ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai un episod de vertij, sau ti a scazut tensiunea, daca ai tensiometru acasa i ati tensiunea daca tensiunea este mică bea cafea sau cola care iti va ridica tensiunea, sau poate tia scazut glicemia, maninca ceva dulce ia o lingurita de zahar si bea apă si glicemia va revenii la valoarea normala 100 sau 120, ca sa stii daca ti a scazut glicemia ai nevoie de glucometru si teste sa faci glicemie, ce varsta ai?

| Marius22222222222 a răspuns:

Nu te-ai odihnit destul

| Smmo a răspuns:

De vreme ce de-abia te sculasei, nu ma mir ca nu ai avut pofta de mancare, chiar daca era tarziu.
Vertijul poate fi de la deshidratare, ciclu prelungit, lipsa de minerale, oboseala, consumul unor substante, chiar medicamente, gripa, diferite boli. Gandeste-te ce ai facut in ultimele zile si poate iti dai seama de ceva.
Daca persista, mergi la medic.