| Ada477 a întrebat:

Mi-e amețeală rău și nu știu de la ce poate fi. M-am trezit azi dimineața cu o durere de cap și după m-am culcata la prânz și când mă trezii dupa o jumătate de oră îmi era amețeală rău, parcă sunt pe altă lume, simt că se învârte capul cu mine. De la ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
20 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te rog sa nu mi-o iei in nume de rau, dar ceea ce ai tu se cheama IPOHONDRIE si se rezolva la un medic de specialitate.
Vezi te rog istoricul interbarilor tale, toate despre boli si simptome inventate:
https://www.tpu.ro/utilizator/acffdh/intrebari/

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru Ada477):

Si am sa coninui pana incetezi sa mai inventezi simptome si boli pe acre nu le ai in realitate.
te rog mult, mergi la medic cat poti de urgent, fiindca tu ai altfel de proleme, nu ai boli fizice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum depinde, am o prietena care a inevitabil exact cu simptomele tale și a descoperit ca are diabet. Apropo, are 17 ani, deci se poate și la o varsta mai mica. Cel mai bine e sa faci investigații.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa mănânci puțin dulce sa reglezi glicemia.
Îți dau eu un pupic dulce kiss gata, ai rezolvat!
Ai putea fi anemica, sau cine știe ce probleme ai, sunt sute de afecțiuni care dau simptomele descrise de tine, fă-ți analize generale sa vezi cum stai cu sănătatea. Nu este deloc ok cum te simți, poate și de la a himbarile astea bruște de temperaturi, dar poate fi și de la lovitura aia, dacă da; atunci trebuie sa mergi la un neurolog.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Ada477):

E ceva neurologic.
Multă sanatate, ai grija de tine happy

Răspuns utilizator avertizat
| troleibuz a răspuns:

Oboseala.

| Cksihja a răspuns:

Toate sunt semne care te trimit la doctor de urgență ce stai aici? Noi nu suntem medici, dacă te simți rău te duci la doctor.

Răspuns utilizator avertizat
| Ava1231 a răspuns (pentru Ada477):

Răspuns utilizator avertizat
| Ava1231 a răspuns (pentru Ada477):

Nu e grav, mai ales la 22 de ani, n are ce sa fie grav
Dar daca persista trebuie sa vezi un medic, si daca alta posibilitate nu ai, e normal ca trebuie sa suni la 112. Daca suni la 112 e doar ca ai nevoie de ajutor, nu doar pentru ca e grav
Ameteala nu e o boala in sine, e doar un sinptom
Si eu patesc uneori sa ma trezesc si sa am ameteli cum spui tu dar trec de la sine si se intampla rar, sunt de aceiasi varsta cu tine.

Răspuns utilizator avertizat
| Ava1231 a răspuns (pentru Ada477):

E posibil sa fie de la lovitura, depinde cat de puternica a fost. daca se mai întâmplă, mergi la control

Răspuns utilizator avertizat