| anonim_4396 a întrebat:

Ieri am avut antrenament la Kung Fu de la 10 si m-am trezit tarziu si nu am mai apucat sa mananc. Am facut acolo abdomene, exercitii alte alea. La un moment dat mi s-a facut asa greata si simteam k ametesc si tot restul zilei nu am mai putut manca si mi-a fost rau. Azi tot imi e putina greata asa. am o stare de voma. si ma simt fara energie. ce pot face sa imi treaca? ce ar trebui sa mananc? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mihaela2808 a răspuns:

Sa faci efort pe stomacul gol fara sa mananci un fruct sau un baton care iti da energie iti poate cauza greata, ameteli in cazul tau, care pot dura o perioada mai lunga sau mai scurta de timp.Mananca doua-trei felii de lamaie goala, este acra si iti mai i-a din greata, sau poti bea un ceai tot cu lamaie. Sper ca ti-am fost de ajutor.Insanatosire grabnica. Funda?

| contunustiucare a răspuns (pentru mihaela2808):

Intr-adevar, imi e mai bine mersi de sfat happy

2 răspunsuri:
| radu365 a răspuns:

Am patit si eu acest lucru. probabil ai mancat ceva care nu ti-a picat bine. am avut aceeasi senzatie si nu am putut manca nimic.dar in scurt timp iti va trece crede-ma.iti urez sanatate!