| anonim_4396 a întrebat:

M-am uitat la maini si am venele fiare subtiri, de obicei nu le am asa. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te plictisesti asa-i?
Este normal ce ti se intampla ca asta ni seintampla tuturor, insemand ca esti o persoana vie, care traieste, se misca, mananca, samd.
Venele este nromal sa se umfle sau sa se retraga, depinzand de anotimp, de temnperatura corpului, de efortul fizic depus, de momentul zilei, de repaus de consumul de alcool samd.

Răspuns utilizator avertizat
| MironMihaela a răspuns:

Ai stat in frig? La caldura se dilata venele...

| Drubble0111 a răspuns:

Venele se dilata la efort si caldura... daca e un pic mai rece si nu ai facut miscare care sa iti creasca pulsul, uneori pare ca se subtiaza foarte tare, dar nu e o problema in sine. Incearca sa stai hidratat totusi sau mananca ceva dulce daca apar dureri de cap sau ceva.