| NellieLovett a întrebat:

M-o intepat o albina sau un viespe in talpa piciorului si pe moment nu am facut nimic.Acum, dupa 2 zile, ma mananca si imi vine sa ma scarpin (scuzati exprimarea).Ce sa fac?
P.S:Nu sunt alergica la venin de albina.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Cezar a răspuns:

Un unguent de menta

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Daca te mananca e ca se vindeca, e ok.

| ubox7007 a răspuns:

"scuzati exprimarea", te-ai exprimat bine, asa e cand te inteapa ceva si eu am calcat pe o viespe si tot timpu ma manca umflatura (caci s-a umflat zona), dar cat timp arata bine si nu arata sa fie vreo infectie, e totul ok si natural.

| AlexandraColar a răspuns:

Daca te mananca, asa actioneaza veninul nu-i nimic!

| CrystyCRS a răspuns:

Da-ti cu o alifie ceva acolo, nu te juca cu asta, poti ajunge la spital.