| JordanDeRomania a întrebat:

happy
Am o problema... acum 2-3 zile am calcat intr-o albina (nu viespe) si m-a intepat si de atunci am mancarimi si dureri in talpa si daca se uda locu' respectiv ma doare si mai tare si mancarimile se accentueaza sad
Cum sa fac sa scap de veninu' care mi-a ramas?...
Mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| vangaelis a răspuns:

Unguent pe baza de hidrocortizon. vorbesti la farmacie.

| Idc12345 a răspuns:

Da-ti cu sare si daca nu, du-te la doctor(sunt anumite persoane alergice la asa ceva)

| Kristinx7 a răspuns:

Si eu am patit la fel si aproximativ vreo 4-5 zile ma manca zona respectiva dar ma si durea foarte tare cand calcam, insa nu am facut nimic ci s-a oprit de la sine, insa poate ar trebui sa mergi pana la medicul de familie nu neaparat la spital, ca poate iti prescrie un unguent ceva ca sa iti treaca mai repede. Bye! big grin

| JordanDeRomania explică (pentru Kristinx7):

Pai si in cate zile ti-a trecut veninu'?

| MaryuS202 a răspuns:

Ti-a ramas acul in picior.Roaga pe cineva sa iti scoata acul cu penseta sau cu un bold.Bafta!