| Alexyne a întrebat:

Salut, acum 3 zile m-a intepat o albina sau un viespe la incheietura piciorului...toate bune si frumoase pana ieri dimineata cand m-am trezit, aveam piciorul umflat si vanat in zona intepaturii, de durut nu ma doare doar ca arata urat si nu stiu ce sa fac sa treaca. Aseara am pus gheata dar s-a retras pe moment apoi iarasi s-a umflat...ce se poate face in cazul asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Cristine9595 a răspuns:

Trebuie sa iei ceva.Ia Aerius(sunt pastilute albastre)pentru alergie, si niste Calciu..de preferat pastile. Daca nu iti trece asa, du te pana la spital.s ar putea sa iti faca ceva injectabil.

| forgetmynutella a răspuns:

Salut!
In cazul în care erai alergic, corpul tău s.ar fi manifestat imediat. Dar nu este cazul sa te alarme I. Asigura.te ca acul din înțepături este scos și insista cu ghidata. Dacă nu trece nici după 3-4 ore du-te la doctor.