| ssboy a întrebat:

Ma apasa pieptul in partea stanga la inima(mai mereu de trei zile) am deviatie de sept si imi este greu sa respir uneori parca uit sa respir durerea incepe cand trag aer in piept adanc si ma tine juma de zi parca imi strange cineva inima uneori cand ma rific ametesc si ma mai trezesc dimineata obosit. nu fumez nu beau redbull.am facut analize si o radiografie au iesit ok. Multumesc si

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Daca te doare cand inspiri, probabil ca e vorba de o durere de perete toracic, nu de inima. Un tratament de scurta durata (7-10 zile) cu antiinflamatoare ar trebui sa rezolve problema. Poti incerca cu Aspirina, 500 mg de 3-4 ori pe zi, dupa mese.

| ssboy explică (pentru Empathizer):

Nu cand inspir cand trag aer

| Empathizer a răspuns (pentru ssboy):

laughing Asta inseamna sa inspiri, sa tragi aer in plamani. Sa expiri inseamna sa dai aerul afara din plamani. Inspiratia si expiratia... cei 2 timpi respiratori... de la anatomie si fiziologie. Sper ca nu esti un viitor candidat la picat bacul?!

| ssboy explică (pentru Empathizer):

Am trecut acum cls 7

| Empathizer a răspuns (pentru ssboy):

La mai mare! La varsta ta probabil ca simti acele dureri la nivelul cartilajelor de crestere de la nivelul coastelor. Iti ajung 3 aspirine pe zi ca sa nu te mai doara.