| Roxy1993 a întrebat:

Ma doar urechea foarte tare. Oare sa fie de la apa? (aseara am plans destul de mult si mi-au intrat lacrimi in ureche, stateam cu capul pe perna)Ce pot face? Nu mai pot de durere sad. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TheCritic a răspuns:

Buna! Nu cred ca lacrimile sunt motivul pentru care te doare urechea, adica, daca stii ca ai mai avut probleme si inainte cu apa si te-au durut urechile, este posibil desi nu cred. Spre exemplu si mie imi intra apa in urechi mereu, si nu ma dor desi am avut probleme cu ele. Durerea ar putea fi cauzata de curent, poate te-ai lovit sau te-a lovit cineva, poate sa te doara de la o masea cu carie, poti avea inceput de otita sau poti avea oreion. Ia si tu o pastila care sa iti aline durerea(aflamil este bun pentru diverse dureri), si maine fa-i o vizita medicului daca durerea persista. Sper sa iti treaca. Un an nou fericit...

8 răspunsuri:
| nonny50 a răspuns:

O solutie ar fi sa nu mai plangi dupa fraieri.hee hee

| Roxy1993 explică:

Am plans deoarece m-am certat cu tatal meu!

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Poate ai luat curent. Incearca sa iti bagi putina vata in urechea care te doare (sau daca te dor ambele, pui in amandoua), si daca nu iti trece, ar fi mai bine sa mergi la un doctor. Bft

| tl34 a răspuns:

Dar de ce ai plans asa mult?

| AlohaFromHawaii a răspuns:

Poate ai Otita.big grin

| Snicket a răspuns:

A venit rupt de beat acasa? A inselat-o pe maicata? straight face

| asjdvfg a răspuns:

Uite eu cred ca din cauza unei lacrimi nu e nimic.Mai bine du-te la un medic nu indura ca daca te duci la medic poate iti va explica chestia mie mi-a intrat de multe ori apa in urechi si nu ma doare chiar deloc si aud foarte bine.

| ReFacTioN a răspuns:

Păi dacă te doare tare și sub mînă nu ai picături, poți să fierbi un ou de găină, învelește-l cu ceva ca să nu te frigi )) și ține-l la ureche pînă ce nu se răcește))