| Alex_Boos_DE_Box_1993 a întrebat:

Mi sa infundat urechea si ma chinui de 2 zile si am incercat sa imi pun apa calda in ureche si am stat vreo 4-5 minute cu urechea/capul pe perna pe urechea care mi sa infundat si nu a mers am mai incercat odata tot nu a mers.
da-timi un sfat! Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Daca ai stii cate de usor iti desfunda urechea un medic ORL-ist nu te-ai mai chinui singur degeaba. Daca vrei sa mai incerci si alte remedii acasa: http://www.i-medic.ro/......din-urechi

Răspuns utilizator avertizat
| Costas_Camelia_1976 a răspuns:

Asta am avut si eu si m-am dus la orl rezultatul a fost dop de ceara si a trebuit sa iau apa oxigenata si sa pun in ureche dupa sa revin la spital.In urmatoarea zi m-am dus si le-a scos cu un fel de penseta speciala si acum nu mai am nimic! Eu am avut deoarece ma faceam cu betisoare de urechi si nu cu prosopul!

| PerfectLoveDrivesOutFear a răspuns:

Inceara cu betadina (o solutie de la farmacie). Multa sanatate!