| anonim_4396 a întrebat:

Ma doare burta, apoximativ tot capul, am in mine-o lenee... si mie greata dar nu foarte tare(sa nu va dea prin cap ca sunt insarcinata pentru ca nici nu mi-a venit menstruatia)oare sa fie niste semne ale menstruatiei? Daca imi vine cat timp merg pe afara? Asta ar fi tare jenant!sadAjutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Sedentarismul favorizeaza, printre altele efecte negative ale sanătati tale.Antrenamentul fizic are efect favorizant,incit respectarea unui stil de viata sanatos este la fel de important ca si un tratament medicamentos. Sănătatea ta depinde,în mod esential, de felul în care vei avae grija de ea! E suficent mersul pe jos in aer liber, lasind lenea...

| PyScHoTeLRoOz a răspuns:

Buna:* Asteaa sunt semnelehappy Mai assteapta 1 luna maxim 2 o saptamanahappy si o sa iti vina daca esti destul de dezvoltata:d incearca sa nu umblii cu burtica goala si sa fi mereu imbrakaata bine:* baftaa:* te pup sa ai o zi placuta

| inafewwdaysT a răspuns:

Pai... astea sunt cam 99, 9% semne ale menstrruatiei. si partea cumerul afara depinde de la om la om... de fapt de la fata la fatahappy nu stiu de cate ori de simti uda:S

| alwayssmiling a răspuns:

Nu iti fa griji e un virus si eu am patit la fel dar mi-a trecut ca sa nu faci si febra ia un algocalmin si un paracetamol si in rest un nospa dupacare be ceai cald si stai linistita putin timp