| ciupilol a întrebat:

Ma doare foarte tare capul si nu stiu exact de la ce? cine stie vreun remediu eficient simplu si rapid? FUNDA + VOT

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andr3yutzu12 a răspuns:

Ia un paracetamol sau stiu ce imi spunea profesorul de biologie orice te doare apasa intre degetul mare si aratator si vezi ca ai ceva ca un zgarci apasa pe el stiu ca e insuportabil dar o sa iti treaca repede funda? big grin

7 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Motivul durerii poate fi stress-ul, oboseala sau anunțarea unei potențiale răceli.
Pentru început, fă-ți un ceai de tei pe care îl vei îndulci cu miere, fă o baie fierbinte și încearcă să stai întins/ă în pat și să te relaxezi.
În cazul în care durerea de cap persistă și este insuportabilă, ia un nurofen.
Sănătate!

| mgtow a răspuns:

O aspirina te va vindece, poate te doare din cauza curentului geamurile deschise sau cine stie din vina alcolului probabil.

| iStarry a răspuns:

Motivul poate fi stresul,oboseala, etc...
un remediu eficient este ibrubofenul, care se gaseste in pastila de nurofen sau paracetamol happy

| SquirtleBaby a răspuns:

Daca te dor si sinusurile atunci ia un Paracetamol Sinus sau Aspirina daca nu te face sa transpiri si e ok

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bea putina cafea sau taie niste felii de cartofi cruzi si pune-i pe tample.

| AnaBlackVampire a răspuns:

Buna!

Te poate dura capul din sute de motive.
Ia un nurofen. Mie imi trece durerea de cap cu el! big grin

Bafta!

| Dragosh9988 a răspuns:

2 dintre motivele durerii de cap in ziua de astazi sunt : Ori nu mananci aproape deloc ori stai foarte mult pe calculator. Un remediu eficient si simplu ar fi sa iei un algocalmin sau NUROFEN dar atentie! Dupa ce ai mancat serios!