| Tchami a întrebat:

Ma doare in gat.Un remediu rapid?!
Funda.

10 răspunsuri:
| oOSaritaOo a răspuns:

Ia pastilă de supt cu vitamina c şi propolis sau bea un ceai.

| Konata a răspuns:

Mie imi trece cu ceai de lamaie si miere de albine. Pentru doua cani de ceai pui in apa 2 lingurite de miere, una de zahar si jumatate de lamaie fara coaja; daca lasi coaja, ceaiul va deveni amarui dupa o vreme, dar daca nu te deranjeaza poti sa o lasi. Bea ceaiul cat e fierbinte. Sau incearca lapte cu miere de albine.Pui mierea de albine intr-o cana cu lapte caldut sau du-te la farmecie, acolo iti vor recomanda mai multe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Strepsils.

| Ramona000 a răspuns:

Ceai cu lamaie foarte fierbinte eu il beau direct de pe foclaughing) ca sa ma fac bine
si sunt pastile trachisept care sunt ff bune sau tantum verde

| BlackEyedGirl a răspuns:

Poti sa bei ceai cald cu miere si lamaie sau sa iei pastile pentru gat.

| Azazea a răspuns:

Pui un cartof intreg la fiert, iei o carpa, o pui in mai multe straturi, dupa ce fierbe cartoful carpa o uzi cu apa rece, pui cartoful fierbinte in ea, il pisezi putin sa vina pe forma gatului, si il tii asa, pe gat. Vorbesc serios sa stii, mama imi facea asa cand eram mica, inca fac asa singura acum cand am probleme, si trece in max jumatate de ora si nu ma mai doare deloc. daca frige il poti lua 2 secunde, si il pui iar, si il tii pana se raceste(infasurat in acea carpa/prosop)

| FreakyChucky a răspuns:

Hexoraletten N

| dryft3r a răspuns:

1.Pastile de alea de gat.
2.Un ceai natural.
3.Alte remedii babesti.

| treiLEI a răspuns:

Un ceai fierbinte si un fular...

| Sophie7 a răspuns:

Un ceai, nu prea fierbinte sau decasept.