| Clara_9356 a întrebat:

Ma doare foarte tare in gat. Ce pastile imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Eu am folosit Tantum Verde și Streptolete și și-au făcut efectul eficient. În afară de pastilele acestea îți recomand să iei de două ori pe zi, dimineața și seara câte o lingură de miere. Este foarte bună pentru gât, pe mine m-a ajutat.

Numai bine.
Sper să îți treacă!

7 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu pastile, ci vizită la medicul de familie.
Pentru ameliorarea durerii îţi recomand Strepsils sau Hexoraletten N şi în fiecare dimineaţă bea câte o cană de ceai îndulcit cu miere. S-ar putea să ai nevoie de antibiotic, deci nu mai amâna vizita la medic!
Sănătate!

| emima a răspuns:

Faringosept

| DeeaLove08 a răspuns:

Tantum verde este foarte bun. este mai eficient spray-ul decat pastilelewinking

| EcstasyW a răspuns:

Tantum verde... funga?big grin farinqoset

| little4angel a răspuns:

La mine si-a facut efectul Strepsils si Homeovox; dar e bun si Tantum sau Septolete

| ισηιк a răspuns:

Trachisept sau faringosept

| Kiduletsss a răspuns:

Strepsils sau Decasept!
Funda pls?