| raisasorina a întrebat:

Ma doare gatul de cateva zile, iar azi am observat ca am pe amigdalite niste pungute albe cu un lichid in ele. Cred ca am puroi in gat. Ma doare gatul cand vorbesc sau cand ma misc si nu mai pot sa vorbesc bine.Ce sa iau ca sa nu ma mai doar asa tare, iau eritromicina o data la 6 ore, dar degeaba. Astept raspunsuri happy!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gamerita a răspuns:

Sigur ai amigdalite. du-te la doctor. nu mai sta. mai ales daca zici ca pe ele sunt niste pungute albe cu lichid in ele. nu mai sta ca s-ar putea se agraveze situatia

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu mai astepta sa se agraveze si du-te la doctor

| xXdoareuXx a răspuns:

Daca nu cedeaza eritromicina doar penicilina te salveaza

| XxPufosheniaXx a răspuns:

Da, este puroi in gat!
Incearca si ceva natural, nu doar medicamentelaughing
Du-te la medic ca sa iti prescrie el ceva! happy

| raisasorina explică:

Mersi pentru raspunsuri, am facut ''leacuri babesti'' de la stra-bunica mea si mi-a mai trecut!