| Bellatores a întrebat:

Ma doare in capul pieptului si chiar putin la dreapta, acum 2 zile am facut efort si am transpirat.dar acum si cand inghit mancare ma doare sau cand incerc sa trag aer in piept pana la refuz incepe sa ma doara.Ce pot face sa nu ma mai doara?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Durerile in capul pieptului pot ascunde diverse afectiuni.
Iti recomand sa mergi la cardiolog sa faci macar un EKG sa vezi cum stai cu inima.
http://healthy.kudika.ro/......tului.html
Multa sanatate.
Te pup!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la medik

| DedeeAndreea a răspuns:

Buna.
Pff...De multe ori am avut dureri in capul pieptului(am fost si foarte speriata). Deci, in primul rand, pastreaza-ti calmul, te vad cam nelinistit\a.In al doilea rand:Simptomele pe care le prezinti au mai multe cauze...La gastrita, simptomele sunt:dureri abdominale persistente localizate in capul pieptului asociate cu o stare de greata, cateodata si varsaturi, si senzatia de arsuri gastrice. Daca prezinti cel putin 2 dintre aceste simptome, prezinta-te la medicul de familie care iti va face programare la spital daca este nevoie.
Durerile abdominale care pretinzi tu ca le ai pot fi spasme(dureri trecatoare). O alta cauza ar putea fi apendicita, unde este nevoie rapid de consult specializat. Daca faci febra, ai varsaturi si ai dureri abdominale persistente(te doare foarte rau) mergi la spital.
In fine.Lasand la o parte cauzele, iti propun sa tii un regim alimentar care sa contina lapte.Citeste aici si vei vedea ce regim alimentar trebuie sa tii : http://www.google.ro/......http?/url
Poti sa iei NO-SPA.Eu asa am facut cand am avut dureri in capul pieptului.Am tinut si regim, si m-au lasat durerile.
Sanatate!

| Birlik65 a răspuns:

Fugi la plafar si cumpara Tamus, unguet, este pe baza de untul pamantului,aplici unde te doare, este foarte bun, iti ia durerea cu "mana"...Succes!