| anonim_4396 a întrebat:

Ma doare in partea dreapta sub coasta...in zona ficatului...ma doare putin si abdomenul...persista de 2 zile continuu... voi merge la doctor peste 3 zile. Oare ce o fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi o gastroduodenita sau poate o problema biliara.

tundenana
| tundenana a răspuns:

Avand in vedere ca primavara si toamna apar probleme biliare, gastrice si intestinale poate fi oricare din acestea... cam toate dau o durere in zona dreapta... insa eu zic ca cel mai probabil e o problema cu fiara... incearca sa ti un pic de regim in sensul ca sa nu manaci prajeli, sa eviti o vreme ceapa si usturoiul, condimetele puternice ca si piperul, ardei iute, etc... incearca sa manaci regulat ...incearca sa te odihnesti mai mult... dar vizita la medic este necesara el iti va da diagnosticul corect... multa sanatate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie imi e sa nu dai ortul :-ss

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am si eu o problema, de vreo 2-3 saptamani ma doare in partea dreapta sub coasta asa ocazional o data pe zi. Drept e ca in fiecare weekend am consumat alcool si nu prea mananc cioarba... decat prajeli fastfood si chestii de genu. De la ce sa fie durerea?

| yanna_5323 a răspuns:

Da si eu am avut problema asta si am fost la doctor si nu era nimic nu te speria la mine era oboseala si stres... dar e posibil sa fie si o problema la ficat...

| gigel_2448 a răspuns:

Ceva in legatura cu colecistul[fierea]