| BuGsstormbunny a întrebat:

Am 16 ani si de cateva zile ma doare aici in partea dreapta in zona ficatului sau nu stiu exact, bilei. Nu continuu, din cand in cand niste dureri scurte si intepatoare. Se poate sa fie din cauza alimentatiei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ar cam trebui sa te duci la medicul de familie! Nu te juca! Nimeni (normal la cap) nu poate da consultanta, in cazuri din astea, pe net

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu zic că da, de vină e alimentația. Evită prăjelile, grăsimea și cola. Si ai să vezi că nu te mai doare.
Ia de la farmacie Redigest Plus.

| BuGsstormbunny explică (pentru floresdemayo):

Da, cam din astea am consumat in ultima vreme. Mulțumesc!

| floresdemayo a răspuns (pentru BuGsstormbunny):

Ia o pauză de la aceste produse...

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Bea minim 2 litri de apa pe zi si mananca putin mai sanatos( de asemenea, ai grija sa dormi un minim de 8 ore pe seara). Daca nu vezi vreo diferenta du-te la un medic.

| BuGsstormbunny explică:

Mananc de obicei si gras, nu sunt obez dar mna. Fiind la tara: slanina, etc

| anonim_4396 a răspuns (pentru BuGsstormbunny):

Mai tine și tu regim. Bea mai multe ceaiuri. Eu cred ca mănânc slănină de doua ori pe an.

| Sarpelekingoo7 a răspuns:

Fara coca cola, seminte, fastfood cartofi prajiti etc, fa sport des