| claudyyya a întrebat:

Ma doare îngrozitor maseua. Am gaura in ea(nu e cariata) urma sa ii pun plomba dar am plecat din tara. Ce pot sa fac am niste dureri cumplite, doar noaptea bineinteles...niste leacuri babesti va rog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| malvinacroft a răspuns:

Cuisoare macinate cu rasnita de cafea, sau doar cuisoare pe care sa le mesteci. Iti amorteste toata zona si nu te mai doare maseaua un timp. Dar daca nu te duci la stomatolog, o sa tot revina...

2 răspunsuri:
| altrix a răspuns:

Arcoxia, pe mine m-a facut sa uit pur si simplu ca aveam o gaura in dinte pana la nerv. laughing

| altrix a răspuns:

Dar daca o folosesti de multe ori, o sa dezvolti imunitate pentru ea si nu o sa mai ai efectul dorit. mai bine te duci la doctor