| anonim_4396 a întrebat:

Ma doare inima si imi amorțește mana din cauza nervilor si nici nu pai da respir de durere ...de ce oare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| emy a răspuns:

Buna seara, draga! happy Sfatul meu este sa te duci cat mai repede la medicul de familie, sa-i spui ce simptome ai. Acesta iti va spune ce ai de facut mai departe. Si te mai sfatuiesc sa te duci cat mai repede, caci nu e de gluma. Multa sanatate iti doresc! Te pup! kiss Noapte buna!

| Donsavas a răspuns:

Buna seara! Iti creste tensiunea. De aceea iti amorteste bratul stang si ai dificultati de respiratie, caci ai nevoie de mai mult oxigen pe moment, cand esti in criza sau cand te enervezi.
Mergi la medic! Poate ai nevoie de niste beta-blocante sau de niste anxiolitice/antidepresive. Ti ar rezolva problema adresandu-te unde trebuie.

| Himynameis a răspuns (pentru Donsavas):

O da, mai ales cu aia antidepresive, mereu imi doresc sa mor?

| Donsavas a răspuns (pentru Himynameis):

Nu,nu trebuie sa ti doresti sa mori ca sa iei antidepresive si sa faci mai usor fata fricilor tale...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-te la doctor și îi spui exact asta. Nu luna viitoare, acum când ai timp.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca poate fii ceva grav, du-te la doctor!

| mlfz13 a răspuns:

Hmm... apai 'din cauza nervilor' si 'de durere'. Pai, nu? cum zic...