| anonim_4396 a întrebat:

De 2 zile ma tot dor venele de la mana stanga.Eu asa simt...Si de la cot in jos tot imi amorteste mana si ma doare foarte tare, si capul la fel... Oare ce sa fie?big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xutsu a răspuns:

Apa cu LAMAIE(fara sucuri"natur.",fara cafea, tutun&alcool, etc.si cand zic etc.ma gandesc la alim.ce contin Euri).2 mese pe zi(nu mai mult de 2 chiar daca ar fi sa rabzi de fo.,si nu mananci pe saturate, caci stomacul este "parsiv"el cere din ce in ce mai multa hrana iar DETOXIFIEREA_ca la urma urmei despre asta vorbim_necesita putina hrana)USTUROIUL il mananci cu orice tip de mancare(2, 3,4, sau chiar5 catelusi la o masa)Usturoiul arde toxinele care sau depus in interiorul venelor, iar Lamaia subtiaza sangele regland-ul IMPREUNA sa curga normal prin vase.Nu trebuie.o anumita manc. orice, dar sa fie sanatoasa! Apa poti bea oricata, dar o lamaie o storci la cele 2 mese. Daca ai obic.de a bea cafea inlocuieste cu: stoarce o jumatate de lamaie intr-o cana(200ml)si poti reduce treptat cafeaua care sigur este nociva pentru sange.In rest, aer curat, miscare si armonie.Am 42 de ani, am avut aceeasi problema acum 2 ani si la mine a dat roade Slava Domnului, dar INCA nu am putut, daturita serviciului sa ma las de cofeina in totalitate.MULT SUCCES!

'

5 răspunsuri:
| KJewel a răspuns:

Cand spui de cap, vrei sa spui ca te doare, nu ca amorteste, nu? happy

Cel mai bine e sa intrebi pe cineva care stie: un medic happy DAR, iti spun ce mi s-a intamplat si mie: eu ptrec multtimp la calculator, citesc mult, imi folosesc mult ochii si capul si dorm mai putin decat ar trebui (am si putin reumatism in urma unei cresteri rapide in inaltime si sunt si putin anemica) si mi se intampla deseori sa simt dureri la mana, poate asemanatoare cu ce ai tu, dar nu mai tin minte daca mereu la aceeasi mana sau alternativ la amandoua. Simt durere tare sad nu-mi dau seama exact daca la vene sau la oase, imi amorteste mana, si simt furnici in degete, incepand de la degetul mic. dar fara sa-mi dau seama, durerea trece.
Nu stiu ce sa zic, daca nu ai prea dormit in ultimu timp, fa-ti timp si dormi, odhineste-te, bea ceaiuri si lichide in general, nu manca mult dulce si vezi daca-ti revii.

Oricum, daca persista, intreaba un medic.

| ionupo a răspuns:

Ai mai jos un site cu informatii despre problema pe care o ai.

http://www.topmedica.ro/blog/amorteala-si-durere-la-maini/.

Poti pune intrebari chiar pe site iar medicul iti va raspunde in scurt timp. Succes :)

| Michelle_5585 a răspuns:

KJewel da ma doare capul.
Denisutza nu's emo:OlaughingLogic ca NU vroiam sa mi le tau.

| Denisutza_5249 a răspuns:

Ai fost la doctor? esti emo cumva? daca da vroiai sa iti tai venele?big grin

| InSaNeDesign a răspuns (pentru Denisutza_5249):

Ce *** de raspuns e asta ba? esti retardata?