| TruLeaLea a întrebat:

Ma doare mai jos de partea lombara. ce este? rinichii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pot sa fie si rinichii dar poate sa fie si coloana...o radiografie te va lamuri mai bine

| BiuL a răspuns:

Rinichii, ovarele sau coloana.

| iryonutz a răspuns:

Daca te doare in mijloc inseamna ca te doare coloana dar daca te doare intr-o parte, in spate, mai jos de partea lombara atunci da, sunt rinichii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
S-ar putea sa ai probleme cu coloana vertebrala.
http://www.sfatulmedicului.ro/......mbare_1671
Mergi la un medic ortoped.
Te pup!

| ionupo a răspuns:

Ai mai jos un site cu informatii despre Durerea Lombara.

http://www.topmedica.ro/blog/durere-de-spate-ce-sa-fac/.

Poti pune intrebari chiar pe site iar medicul iti va raspunde in scurt timp. Succes :)