| cosmin123bos a întrebat:

Ma doare maseaua si nu stiu ce sa mai faccrying am incercat si spirt la masea si algocalmin si sare ...nu mai stiu ce sa fac. vreo idee?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Ramo80 a răspuns:

Mie durerile de masele mi-au trecut cu Aulin. Dar si daca iti va trece tot trebuie sa mergi la stomatolog pentru a rezolva problema ta.

| thalyslly a răspuns:

Dentist!
au poti incerca sa pui tuica au ceva alcool tare, dar tot trebuie sa mergi la denist! durerile de masele nu prea trec singure.iar daca ai puroi trebuie sa iei antibiotic

| Lorenada a răspuns:

Apeleaza urgent la un medic stomatolog, pina nu se complica si mai rau starea ta...

| ÅñdRa a răspuns:

Buna.Incearca sa iei un Ketonalhappysi dupa sa te duci la un dentisthappy

| Ðσℓℓɴιηנα a răspuns:

Du-te la stomatolog...

| krusedsasuke a răspuns:

Mie mi-a trecut cu lidocaina apoi m-am dus la dentist.