| Sn4k3 a întrebat:

Ma doare maseaua foarte tare si nu stiu ce sa iau ca sa calmez durerea. Am incercat algocalmin si nu merge! Plzz ziceti-mi repede! Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| deepinlovewithyou a răspuns:

Buna!
Incearca un Nuforen, poate o sa te mai calmeze putin.
Maine te duci la dentist, nu mai sta pe ganduri! Se lucreaza, este a 2-a zi de Craciun.
Insanatosire grabnica!

6 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Daca nu ai 12 ani ia un Nurofen; daca ai peste 12 ani ia un Diclofenac de 50 mg.O noapte linistita fara durere!

| Kriss96 a răspuns:

Cand il dureau pe tata maselele foarte tare, lua amoxicilina.Mai merge sa faci gargara cu apa de gura parodontax, sau sa te ungi in zona respectiva cu pasta de dinti Parodontax.

| andreyy96 a răspuns:

Incearca amoxacilina 500 mg sau nurofen, ar putea sa-ti amelioreze durerea.

| VlogDinMers a răspuns:

Ia o gura de tuica calduta ..sau baga-ti usturoi in ureche ..suna ciudat.dar poate o sa mearga. Incearca sa stai la caldura poate iti mai alina durerea e tot ce pot sa fac pentru tine acum.Succes sper sa iti treaca! :* Craciun Fericit!

| dymyx a răspuns:

Ia in gura o gura de Tarie (alcool) si tinio in gura la masea si o sa-ti dea drumul la durere.

| Bitch24 a răspuns:

Ketonal