| Junyor36 a întrebat:

Ma doare maseaua tare de tot si urechea am incercat cateva dintre leacurile babesti cu tigra,spirtu cu vata, si altele tot ma doare maseaua si urechea ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Ori este cariata si ai infectie ori iti iese maseaua de minte.De regula maseaua de minte da dureri de ureche.Pentru calmare, ia antibiotic 3 zile Oxacilina, din 6 in 6 ore pentru reducerea infectiei.
Sper ca te-am ajutat!
Multa sanatate iti doresc!

7 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Mergi la stomatolog, s-ar putea sa ai o infectie aproape de nervul maselei1

| Azµre a răspuns:

Ibuprofen la 12 ore până ajungi la medic. Trebuie să vezi dentistul!

| facepalmlol a răspuns:

O data ce te doare maseaua, este normal sa te doara si urechea.Ele comunica.
Ia un antiinflamator si tine in continuare vata cu spirt.

| m00n a răspuns:

Poate doar te-a tras curentul sau ai un abces/infectie intr-adevar.ia un antiinflamator cateva zile, si daca durerea persista incearca cu metronidazol.totusi cel mai bine e sa faci un controoolhappy

| alexalexa2000 a răspuns:

Dacă te doare măseaua și urechea, înseamnă că ai o infecție la măsea și s-a dus la ureche.Ar trebui să te duci la denstist, o să-ți spună el ce să faciwinking.

| meseriasul88 a răspuns:

Salut te doare maseaua taie un usturoi si-l pui in urechea care te doare dar trebuie sa-l tai asa fel incat sa-ti stea bine in ureche si mai ea putin spirt in gura si tine acolo la masea dupa aia il scuipi eu zic ca o sa te mai lase si macar poti dormi macar noaptea mai am o solutie care poate sa-ti treaca poti sa mai pui la masea si putina tamaie numai ca asta iti va manca maseaua dar iti trece eu stiu ca o sa te duci la dentist dar la durere trebuie sa incerci pe toate succes

| maestrul007 a răspuns:

Ai doua variante ori scoti maseaua sau o tratezi dar cred ca ai tras un curent asa ca ia minim trei zile amoxicilina si sa vezi ca se rezolva. sanatate