| Wildie a întrebat:

Ma doare rau de tot stomacul. Tot ce mananc vomit. Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Draguta,du-te urgent la doctor, sigur ai gastrita sau ulcer.
se pot vindeca cu un regim pe care ti-l va recomanda medicul si ai si o gramada de informatii pe net.
noi putem, sa-ti recomandam pastile etc dar tu trebuie sa fii consultata de medic.
bafta, o sa fie bine daca vei respecta ce va zice doctorul.

| yhsay a răspuns:

Du-te neaparat la doctor. Acelasi lucri mi s-a intamplat si mie anul trecut, am stat asa o saptamana crezand ca am mancat ceva ce nu mi-a priit; s-a dovedit ca aveam o infectie urinara de ceva vreme.

Prin urmare, neaparat vizita la medicul de familie!

| stelistu30 a răspuns:

Nu mai mancalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa te duci la doctor sa iti prescrie o reteta...se poate sa ai probleme cu digestia, sau mai rau e o boala numita gastitra.deci sfatul meu este sa mergi la doctor

| GaByScream a răspuns:

Sfatul meu este sa te duci cat mai repede la un doctor. Posibil sa ai apendicita.Deci nu mai sta

| chocolatedream a răspuns:

Sal, primul lucru pe care trebuie sa-l faci este sa te duci la doctor pentru. ca pot aparea probleme serioase. sper cateam ajutat. Succes!

| Dyenelu a răspuns:

Buna madalina.si eu am avut aceeasi problema ca a ta.cam o saptamana m-a tinut intr-una.mie mi s-a depistat gastrita, si un inceput de ulcer gastric...ia omeran si manca mere cu coaja si mestecate ft bine.e medicament gastric ca si banana(eu o varsam) da sa fie mere din piata de la precupeti, nu din alea de pe nu stiu unde.sa te faci binehappy

| al3cswtzw a răspuns:

Du-te la wc!

| Alexandrulll a răspuns:

Incearca sa bei un ceai si sa stai linistita