| CorleoneGyovanny a întrebat:

Salut.
De ce ma doare stomacul după ce mănânc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Probabil ai devoltat o afectiune de stomac.Mergi la medic pentru a afla ce e si cauta sa nu mananci picant sau dupa 6-7 seara.

| gabicoo a răspuns:

Poate fi vorba despre un ulcer! Mergi și fa o radiografie!

| ReddY25 a răspuns:

Mananci prea repede

| blackann a răspuns:

Mananci prea repede si cu pofta ca un nesatul.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Nu sunt medic nu am unde sa știu ce se întâmplă în interiorul stomacului tău ce acea problemele de sănătatea nu trebuie trecute cu vederea și loate în serios și mers la un medic de familie problemele de sănătatea nu se tratează punând întrebări și mers la un medic de familie pentru a afla într-adevăr cauza și probelma acestuia.

| Smmo a răspuns:

Poate e gastrita, poate e altceva. Sa nu mananci repede, fierbinte, foarte rece, picant. Sa nu stai nemancat. Dimineata sa mananci un covrig sau covrigei, grisine, ceva paine si abia apoi daca ai obiceiul cafea sau alte chestii. Daca ti se intampla mai des, mergi la medicul de familie si daca nu iti da el regim si tratament, ia trimitere la un gastroenterolog/internist.

| liliana77any a răspuns:

Si eu mai patesc, incearca sa ai mese regulate.
Nu manca grasime, condimentat in exces si dulciuri.

| Celestina003 a răspuns:

Îți e si rău?

| FMariana a răspuns:

Ai aici cateva informatii, dar cel mai bine mergi la medic https://www.sanatatedefier.ro/......-naturale/