| DonMoldo a întrebat:

Mă doare stomacul (mă ințeapa mai mult nu e chiar o durere) și tot ce mănânc vomit mai ales când beau apa poate fi gastrită nu am avut probleme când eram mic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Pare a fii o criza de fiere sau o toxinfectie alimentara.
Mergi la medic!

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Mergi la medic, nu e ok sa iti dai cu presupusul si sa astepti pareri de pe internet. Exista gastrita, ulcer duodenal, refluex gastroesofagian etc etc, deci nu poti sti. Incearca pana ajungi la consult sa nu mananci picant, dulce sau acidulat, prajit, in special dupa ora 6 seara, deoarece iti va inrautati situatia.

| ReddY25 a răspuns:

Vizită la medic

| haileewatson a răspuns:

De urgenta la doctor

| VelicanEmilia a răspuns:

Pana nu-ti faci o endoscopie, nu ai sa stii. Dupa ai sa primesti un raspuns si probabil un regim alimentar care trebuie respectat cu strictete.